Арсенал 4-1 Нюкасъл: Rampant Gunners намали разликата от Ливърпул до две точки, тъй като Кай Хаверц, Букайо Сака, Якуб Кивиор и автогол на Свен Ботман им донесоха огромна победа
Daily Mail | 2024-02-25 | 02:30:53

От показването снощи, тази страна на играта е добре в тях. Това ще трябва да бъде, ако искат да продължат да се състезават за титлата, тъй като те удължиха своята победна серия в лигата до шест – за първи път в началото на календарна година в историята на клуба – и изостават от лидера Ливърпул само с две точки.

Клубът от северен Лондон също отбеляза 15 гола в последните си три мача в лигата. Толкова за нуждата от нападател през януарския прозорец.

Арсенал продължи ярката си форма с категорична победа над Нюкасъл на Емирейтс

Това време не трябваше да има „позор“ или „десграция“ от шефа на топчиите Микел Артета

Ъгълът на Букайо Сака предизвика хаос и това доведе до това, че Свен Ботман намери собствената си врата

Вашият браузър не поддържа iframes.

Тълпата плачеше за възмездие и Артилеристите се подчиниха, борейки се с високата линия на Нюкасъл. Техният съперник, особено през първото полувреме, седеше докрай, както се очакваше, опитвайки се да поеме натиска.

Съдия: Пол Тиърни (Ланкашър) 6.

Това изказване на Артета след мача след победния гол на Антъни Гордън, който премина през три отделни проверки на VAR, вероятно ще остане в архивите на Висшата лига. И това добави към водовъртежа на битката преди началния удар.

Артета каза: „Начинът, по който те (ние) изпълниха всичко: тяхната интензивност, отдаденост, решителност , агресия и напредък във всичко, което правехме с топката.

„Намираме се в добър момент. Играчите се представят индивидуално, не е тайна. Нещата текат. Вкарваме голове по различни начини и особено искаме повече. Когато вкараме един, искаме два, или три, или четири. Харесвам този манталитет на отбора.“

След като падна първият гол, чрез любимия метод на изпълнение на топчиите, ъглов удар, маршрутът беше ясно.

Ъгълът на Bukayo Saka, влязъл в микса, срещна главата на Gabriel. Лорис Кариус направи добро рефлексно спасяване, само за Тино Ливраменто, който отби топката от коляното на Свен Ботман. Ботман се беше проснал на пода.

Шест минути по-късно преднината беше удвоена. Жоржиньо отвори полето с централна топка към Габриел Мартинели. Той стигна до линията, пресичайки за Kai Havertz, който остана с тап-ин. След това второто полувреме донесе още два гола.

Свраките вече са допуснали 31 гола в последните си 12 мача в лигата.

Eddie Howe каза: „Бяхме неуместни в повечето аспекти на нашите игри, не направихме правилно основните неща.

"Арсенал ни постави под натиск и допуснахме технически грешки.

"Трябва да го видя отново, преди да направя необмислени изявления, но не бяхме там трябваше да бъдем, независимо дали това беше психологическо или техническо. Ние просто не бяхме там.“

Кай Хаверц удвои преднината на Арсенал след 24 минути с удар отблизо

Букайо Сака продължи своето богата форма, тъй като той направи три в 65-ата минута

Отмъщение: специалитет, който Артета приготви преди официалното начало на сезона.

Наказанието на Манчестър Сити за препъване на Артилеристите да грабнат титлата миналия сезон беше поражение с дузпи в Къмюнити Шийлд през август и загуба с 1-0 в лигата през октомври .

За Ливърпул те загубиха с 3-1 по-рано този месец, след като победиха хората на Артета през януари във ФА Къп. И тогава имаше Уест Хем, удар с 6-0, след като победиха Арсенал два пъти преди това през тази кампания.

Горната последователност означаваше, че Нюкасъл познаваше Емирейтс - север Лондонският клуб е загубил само веднъж в лигата тук този сезон - ще бъде крепост. И на стероиди, в светлината на това как завърши последният мач между тези два отбора.

Арсенал приветства Габриел Жезус на пейката, след като пропусна последните четири мача с проблем с коляното.

За Нюкасъл Кариус беше на вратата. Той не беше стартирал от финала на Carabao Cup преди 12 месеца. Някакво приспособление, за което да влезете. Имаше и тласък от завръщането на Александър Исак след контузия.

Мачът веднага беше подновен от последния мач на 4 ноември. Публиката изрева, когато Хаверц затвори Фабиан Шар в началните минути и Мартин Одегард също оставиха следа.

В случая на Одегорд той беше малко прекалено развълнуван, като получи жълт картон след само седем минути, за да разбие Мигел Алмирон.

В седмицата, в която Артета говореше, че учи хората си на черните изкуства, се чудехте колко трудно е да преминете от хубаво to streetwise щеше да бъде притиснат.

Якуб Кивиор вкара гол четири минути по-късно, ударът му с глава бе в ъгъла на Райс

След като ударът с глава на Габриел се озова в мрежата от коляното на Ботман, стената се беше отворила.

Хаверц вкара скоро след това с вкарване и движението напред се засили, центриране на Сака, прехвърлило с глава Мартинели.

Клубът от северен Лондон имаше шансове за трети гол до полувремето и искаше да вкара мачът е недостижим, след като имаше няколко нервни завършвания на домашния терен. Но с нула удари, направени от свраките досега, потенциалът за опасност изглеждаше ограничен.

При рестартирането, Хаверц, въпреки цялата си упорита работа в първия период, трябваше да довърши мача, но измъкна топката на Мартинели в аут. Той просто трябваше да победи Кариус. Слабо усилие.

Джо Уилок се завърна, за да вкара утешителен гол срещу бившия си отбор в края на мача

Исак от другия край опита да заобиколи Давид Рая, но вратарят направи достатъчно, за да го отблъсне. Беше напомняне.

В крайна сметка нямаше значение. След като Сака нахлу с левия си крак, последва издутина в долния ляв ъгъл на мрежата.

След това, в 69-та минута, Якуб Кивиор щипна гол, неговият удар с глава в ъглов удар на Райс.

Исак вкара утешителен гол в 84-ата минута, но буйството на Арсенал в лигата засега продължава.